AMBASADOR INNOWACYJNOŚCI 2023!!!

Miło nam poinformować, że Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki przyznał naszej Koleżance Marcie Domańskiej-Michalskiej prestiżową nagrodę – AMBASADOR INNOWACYJNOŚCI 2023!

Jednogłośna decyzja kapituły o przyznaniu nagrody stanowi uznanie dla pracy dr Marty Michalskiej-Domańskie za zasługi oraz wybitne zaangażowanie w liczne projekty mające na celu rozwój innowacji w Polsce, przyszłościowe, nieszablonowe myślenie oraz pionierskie rozwiązania. Tworzenie nowatorskich rozwiązań i realizacji projektów, które przekraczają granice i mają pozytywny wpływ na rozwój gospodarki i nauki.

Szczególną uwagę kapituła zwróciła na projekt: Materiały kompozytowe składające się z anodowego tlenku tytanu i metali szlachetnych jako podłoża do wzmocnionej powierzchniowo spektroskopii Ramana (ATOSERS) [Lider/50/0199/L-9/17/NCBR/2018].

Ambasador Innowacyjności to ogólnopolska nagroda dla najbardziej kreatywnych osobowości, firm, uczelni i instytucji w Polsce, których praca połączona z nauką przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki. Począwszy od start-upów, które po raz pierwszy oferują swoje rozwiązania, po firmy z wieloletnim doświadczeniem mogące pochwalić się projektami zmieniającymi rynek.

Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki jest instytucją, która koncentruje się na promowaniu i wspieraniu rozwoju gospodarczego w Polsce i na arenie międzynarodowej. Ich działania mają na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat innowacji, dobrych praktyk biznesowych, nowych technologii i współpracy międzynarodowej. Jest to instytucja, która docenia znaczenie przedsiębiorczości, samorządów i nauki, a także angażuje się w globalną debatę na temat przyszłości światowej gospodarki.

Informację przesłał Wiesław Piotrowski