Prof. Mirosław Kwaśny w Alchemia zdrowia i urody o Krzemie

29.11.2015r. w programie TVP Warszawa Alchemia zdrowia i urody Prof. Kwaśny wypowiadał się o badaniach nad krzemem, ważnym dla człowieka mikroelementem (od 3:45 min). Link do programu TUTAJ.


W Naszaarmia.pl o udziale IOE WAT w pracach nad polskim zestawem rakiet krótkiego zasięgu

W odcinku programu Naszarmia.pl z dnia 19.04.14 przedstawiono materiał dotyczący podpisania porozumienia przez Polski Holding Obronny, Politechnikę Warszawską oraz Wojskową Akademię Techniczną, które ma na celu przyspieszenie prac nad polskim zestawem rakiet krótkiego zasięgu. W dokumencie na temat prac prowadzonych w tym zakresie w Instytucie Optoelektroniki WAT wypowiedzieli się gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk, płk dr inż. Krzysztof Kopczyński oraz mgr inż. Janusz Noga.

Dokument dostępny jest pod następującym linkiem LINK.

(Wypowiedzi Rektora WAT - od 5 minuty i od 7:40 minuty. Wypowiedzi płk. Krzysztofa Kopczyńskiego oraz Pana Janusza Nogi od 8 minuty)


Gen. Zygmunt Mierczyk w programie Naszaarmia.pl

W odcinku programu Naszarmia.pl z dnia 12.04.14 gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk wypowiedział się na temat współpracy WAT z przemysłem obronnym  (od 8 minuty i od 10 minuty). Link do programu znajduje się tutaj.


Jak to działa? Nowoczesne metody konserwacji dzieł sztuki

Nie wszystkie dzieła sztuki i zabytki architektury radzą sobie z upływem czasu tak jak egipskie piramidy, a nawet one potrzebują wsparcia ze strony konserwatorów. Obrazy, freski, rzeźby, całe budynki musza pozostawać pod ich stałą opieką. Praca współczesnego konserwatora to nie tylko pędzelek i miotełka – to kawał fascynującej naukowej wiedzy.

W odcinku Jak to działa? Nowoczesne metody konserwacji dzieł sztuki, Profesor Jan Marczak, Kierownik Zespołu Zastosowań Laserów w Zakładzie Technologii Laserowej Instytutu Optoelektroniki WAT, opowiedział o laserowych metodach konserwacji dzieł sztuki opracowanych przez zespół.

Odcinek można obejrzeć tutaj.