Bez nich nie byłoby lotów w kosmos. To oni konstruują rakiety, urządzenia optyczne oraz pozostały sprzęt, dzięki któremu podróże astronautów i obserwacja przestrzeni pozaziemskiej w ogóle są możliwe. Przyszli kosmiczni specjaliści studiują m.in. w Wojskowej Akademii Technicznej. O swoich studiach opowiadali w Programie Polskiego Radia Czwórka.

Marząc o pracy związanej z badaniami kosmosu Wiktoria Rafalak i Sebastian Cudak wybrali inżynierię kosmiczną i satelitarną w Instytucie Optoelektroniki WAT.

„Nasz kierunek jest oparty na nauce o kosmosie. Nie od razu uczymy się samych kosmicznych rzeczy. Najpierw musimy nauczyć się matematyki, fizyki, podstaw elektroniki, techniki laserowej, optyki” – wyjaśnia Sebastian Cudak.

„Optyka w kosmosie jest wszędzie. Mamy teleskopy, dzięki którym możemy obrazować planety czy obserwować Księżyc” – dodaje Wiktoria Rafalak.

O szczegółach studiowania w Instytucie Optoelektroniki będzie można dowiedzieć się również  25 marca br. podczas Dnia Otwartego w Wojskowej Akademii Technicznej.

Cała rozmowa ze studentami dostępna na stronie polskieradio.pl.

_______________________________________

Informacja za stroną: www.wat.edu.pl