W gronie najwybitniejszych naukowców na świecie, których prace są najczęściej cytowane w literaturze naukowej, znajdują się uczeni Wojskowej Akademii Technicznej. Magazyn „PLOS Biology” opublikował właśnie najnowsze zestawienie TOP 2%, przygotowane przez Uniwersytet Stanforda, koncern wydawniczy Elsevier i firmę SciTech Strategies.

Na prestiżowej liście 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie znajduje się 726 uczonych z Polski, w tym ośmiu z Wojskowej Akademii Technicznej, (nazwiska przedstawiamy zgodnie z kolejnością podaną w rankingu):

• prof. dr hab. inż. Antoni Rogalskiczłonek rzeczywisty PAN, Wydział Nowych Technologii i Chemii WAT – piąty w rankingu wśród polskich naukowców
  • prof. dr hab. inż. Stanisław Osowski, Wydział Elektroniki WAT
  • prof. dr hab. inż. Roman Dąbrowski, Wydział Nowych Technologii i Chemii WAT
  • śp. prof. dr hab. inż. Józef Kalisz, Wydział Elektroniki WAT
  • dr hab. inż. Jacek Świderski, Instytut Optoelektroniki WAT
  • prof. dr hab. inż. Henryk Fiedorowicz, Instytut Optoelektroniki WAT
  • prof. dr hab. inż. Leszek R. Jaroszewicz, członek korespondent PAN, Wydział Nowych Technologii i Chemii WAT
  • dr hab. inż. Andrzej Bartnik, Instytut Optoelektroniki WAT

Zestawienie obejmuje prawie 160 tys. badaczy. Uwzględniono ich dorobek naukowy z całego życia do 2019 r. Ranking powstał na podstawie złożonego algorytmu, obejmującego m.in. indeks Hirscha.

Pełna lista 159 683 naukowców

Publikacja